fbpx

Kurs Rekurencje, Notacja O, Grupy i Pierścienie (wybrane zagadnienia)

Przykładowy fragment Kursu

Zalicz wszystkie Testy na 80%, aby otrzymać Certyfikat!

Kurs Rekurencje, Notacja O, Grupy i Pierścienie (wybrane zagadnienia) jest multimedialnym kursem edukacyjnym omawiającym kilka tematów dotyczących równań rekurencyjnych, notacji O oraz zagadnień z algebry: grup, pierścieni i ciał, zbiorów Zp i działań modulo. Zawiera 7 Lekcji.

NIE jest to Kurs omawiający w pełni wymienione zagadnienia. Jest to jedna z części wydzielonych z Kursu Matematyki Dyskretnej, która nie została jeszcze ukończona. 

Pierwsza Lekcja poświęcona jest wprowadzeniu ciągów rekurencyjnych i sposobie obliczania ich wyrazów, ostatnia – pierścieniom i ciałom. 

1

 

Kurs zawiera łącznie ponad 8,5 godziny nagrań video, na których powoli i od podstaw tłumaczę i pokazuję jak rozwiązywać zadania.

Do nagrań dołączonych jest 70 pytań testowych sprawdzających wiedzę i 213 zadań praktycznych. 

W tym Kursie dzielę się wiedzą zgromadzoną przez wiele lat intensywnego nauczania rekurencji oraz zagadnień z algebry studentów różnych uczelni. Dowiesz się z niego, między innymi:

  • czym są ciągi, elementy ciągów oraz jak zmierzyć szybkość wzrostu ciągów
  • czym jest notacja O i jak ją wykorzystać w algorytmice
  • co to są ciągi rekurencyjne i jak obliczać ich wyrazy
  • jak wyznaczać wzór ogólny na ciąg rekurencyjny
  • działań dotyczących “zbiorów Zp”, kongruencji, czyli “przystawianiu modulo p” i “działaniom modulo p”
  • jak działa algorytm Euklidesa i jakie ma zastosowania
  • czym są grupy, pierścienie, ciała i inne struktury algebraiczne

…i wielu, wielu innych praktycznych, wypróbowanych “sztuczek”, które oprócz solidnej, około 8,5-godzinnej elementarnej porcji wiedzy pozwolą Tobie zadziwić może nawet samego siebie na kolokwium czy egzaminie z ciągów rekurencyjnych oraz struktur algebraicznych.